Minik Fahri Müfettişler Gıda Denetiminde
48 Muğla 48 Proje kapsamında Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonun da hazırlanarak,  İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında uygulamaya konulan ''Minik Fahri Müfettişler Gıda Denetiminde'' konulu proje kapsamında;  İlçemiz Karaçalı, Kapukargın ve Cumhuriyet  İlkokulu 3. ve 4. sınıf  toplam 265 öğrenciye;  Gıda güvenirliği, yeterli ve dengeli beslenme, gıda zehirlenmelerine karşı alınacak önlemler, gıda ve personel hijyeni ve yaşanan olumsuzluklarda ALO-174 Gıda Hattının kullanılması ve gıda satış noktalarından ürün satın alınmasında dikkat edilecek hususlarda slayt sunumu, teorik ve uygulamalı eğitim verildi.
Eğitim sonrası, İlçemiz Kaymakamı Sayın Ali GÜLDOĞAN öğrencilere yönelik olarak yaptığı konuşmada, “Sizlerde artık birer fahri gıda müfettişi  oldunuz, bundan böyle ailenizle yada yalnız olarak yapacağınız gıda alışverişinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini, olumsuz bir durumda nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğrendiniz, sağlıklı ve güvenilir gıdaya her zaman ulaşabilmenizi temenni ediyorum.” diyerek, okul yönetici ve öğretmeleri ile  eğitimde emeği geçenlere teşekkür etti.
  İlçemiz Kaymakamı Sayın   Ali GÜLDOĞAN, Belediye Başkanı  Muhammet KARAKUŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oktay KAPLAN, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ergün AKDENİZ, Okul Müdürleri  ve öğretmenlerin katılımıyla öğrencilere “Fahri Gıda Müfettişi” kartları dağıtıldı.